İletişim
İnsan Kaynakları
Hakkımızda Çeviri Hizmetleri Fiyat Listesi
 

 

 

 

 

 

“Rahip iz bırakmadan yok eden tek silahın sözcükler olduğunu biliyordu...”

                                                                                                 “P.C. Simyacı”

İz bırakmadan yok eden tek silah: sözcükler...

Tüm yeteneklerin ve edinilmiş tüm becerilerin özünde aslında sözcüklerimizi kullanabilme yetimiz yatar. Çünkü hayat yıllardan değil, anlardan oluşur ve anları yakalayabilmenin ilk şartı doğru yerde, doğru sözcükleri seçebilmektir. Seçimlerimiz bizi insanlara tanıtır, güçlerimizi ve güçsüzlüklerimizi, farkımızı ve sıradanlığımızı gözler önüne serer.

Bazen küçük bir hata sözcüklerimizin bize geri dönmesine neden olur. Çünkü doğru iletişim doğru sözcük seçimini gerektirir. Çünkü mesajınızın iletilmesi mesajınızı kodladığınız sözcüklerin “yerindeliğine” ve “etkinliğine” bağlıdır.

Bazen de tek bir kelimeyle yeni bir insan kazanırız. Bizi başka insanlara ulaştıran bir köprüdür çünkü sözcüklerimiz... Bu köprünün sağlamlığı bizim sözcük seçimlerimizin sağlamlığına bağlıdır.

İşte böyle bir felsefeyle yola çıkan e-tercume;

Siz müşterilerine doğru mesajın doğru sözcüklerle, zamanın elinizdeki en kıymetli kaynak olduğunu unutmadan, verdiği bir çeviri hizmeti sunmaktadır. Kişilerarası ilişkilerde köprü işlevi gören sözcükler iş dünyasında da aynı işlevi üstlenerek, rekabetin ve çeşitliliğin akıl almaz bir hızla arttığı günümüzde, şirketlerin kendilerini sektörde kabul ettirmelerini ve bu çeşitlilik arasında kendi farklarını ortaya koyabilmelerini sağlar.

e-tercume Hacettepe Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü 'nden mezun olan profesyonel ve tecrübeli  kadrosu ile her alandaki çevirilerinizi, zamanında ve en titiz şekilde yapar ve sizlere sunar.

Tıp, hukuk, teknik, edebi ve ticari çeviriler başta olmak üzere her alanda çeviri hizmeti sunan e-tercume, yaptığı işin kendisine yüklediği sorumluluğun bilincinde olan, gerekli eğitim ve deneyime sahip bir kadro ile çalışmaktadır. Çevirmenlerimizin çeşitli noterlerde yemini bulunmaktadır.

 

 

   

© 2002 Her Hakkı Saklıdır